APIE PERVALKĄ

Ši mažiausia 5 000 metų istoriją skaičiuojančios Kuršių nerijos gyvenvietė buvo įkurta užpustyto Naujųjų Naglių kaimo gyventojų. „Toliausiai nuo pasaulio ir arčiausiai dangaus“ – taip vadinama Pervalka, garsėjanti vaizdinga gamta, švariais paplūdimiais, pakylėjančia atmosfera ir privatumu. Tarp kopų ir pušų įsikūrusioje gyvenvietėje – vos pusšimtis statinių ir tik keliasdešimt vietinių gyventojų.

„Šeimos vila“ Pervalkoje – išskirtinė vieta poilsiui, kviečianti poilsiauti su šeima, vaikais, artimaisiais ar draugų kompanija. Pagrindiniame name su 4 miegamaisiais ir šalia esančiuose apartamentuose vienu metu gali atostogauti 14 svečių.

Ištisus metus savo užburiančia gamta ir ramybe viliojanti Pervalka garsėja veikiančiu Žirgų švyturiu, 1990 m. įrengtu dirbtinai supiltoje Kuršių marių salelėje.

Mirusios (Negyvosios) kopos – dar viena lankytina vieta Naglių gamtos rezervate, pasiekiama pėsčiųjų taku.

Ne tik šios kopos, bet ir Karvaičių kalnas saugo tragišką Kuršių nerijos kaimų užpustymo smėliu istoriją XVIII amžiuje.

Šalia Pervalkos pastatytas ąžuolo paminklas Lietuvos poetui Liudvikui Rėzai, kilusiam iš Karvaičių kaimo ir apdainavusiam vieną iš 14 užpustytų kaimų.

Per Pervalką driekiasi dviračių takai, kuriais pasieksite Juodkrantę, Preilą ir Nidą. Aplankykite Juodkrantės Raganų kalną, kormoranų koloniją, Vėtrungių galeriją. Nidoje Jūsų laukia Parnidžio kopa, Saulės laikrodis, Thomo Manno kultūros centras, V. ir K. Mizgirių gintaro galerija-muziejus.

Pervalkos gyvenvietę skalaujančios Kuršių marios – puiki vieta žvejams, buriuotojams, jėgos aitvarų, kitų vandens pramogų gerbėjams.

Daugiau informacijos apie Kuršių Neriją: www.neringa.lt

 
Į VIRŠŲ